Виховна робота

Сценарій 
до 8 березня
Сценарій розроблений:
Кравченко Галина Миколаївна 
Гавриленко Тетяна Олександрівна 

Виховання покоління, на долю якого ляже складне завдання розбудови но­вої незалежної, демократичної Україні, потребує оновлення широкого спектра проблем, пов’язаних з формуванням світоглядних орієнтацій особистості, розвитком її свідомості, самостійності, активності. А тому система освіти і ви­ховання на всіх її ступенях має ставити за мету формування особистості, яка усвідомлює свою належність до роду, етносу, краю, держави, особистості здорової і багатої фізично і духовно.
В “Концепції національного виховання” одним із провідних напрямів ви­ступає родинне виховання: "Родинне національне виховання-природне, провідне виховання; батьки – головні  вихователі протягом усього життя Дитини". І далі вказується пріоритетність цінностей родинного виховання: "Родинне виховання - перша природна, постійно діюча і найголовніша ланка національного виховання. В попередні десятиліття родинне виховання було занедбане і тра­ктувалося багато в чому не хибних моральний,  ідейних засадах, В епоху наці­онального відродження батьки залучають дітей до традицій, звичаїв, реалізу­ють у вихованні ідеї і засоби етнопедагогіки.
Мати і батько є - головними, природними вихователями. Святий обов’язок батьків. переданий їм у спадок від дідів і прадідів, - бути національне свідомими, палкими патріотами і стійкими громадянами України.
Родина плекає моральне-ідейні,  духовні цінності, пов’язані з базовими поняттями - рід родичі, родовід, родина людинознавство, народ.
Від роду до народу, від родини  до нації  - такий природний шлях розвитку кожної дитині, який реалізує сім’я”.
Родина є основою держави. Родина, рід, родовід, народ - поняття, що розкри­вають моральну й духовну сутність, природну послідовність основних етанів формування людини як особистості: від роду до народу до нації - такий приро­дний шлях розвитку кожної дитини, формування її національної свідомості, й громадянської зрілості.
Родинне виховання - це перевірений віками досвід національного виховання в сім’ї, є джерелом формування світогляду, трудової підготовки, фізич­ного змужніння, глибоких людських почуттів, любові до катері і батька, бабу­сі і дідуся, роду і народу, пошани рідної мови, історії, культури.
Головна мета українського родинного виховання - формувати в дітей та молоді духовність рідного народу, виховувати високосвідомих представників, патріотів українського народу, надії, поетів і творців національної та загальнолюдської культури, вільних громадян незалежної України.
Сучасна педагогічна наука виходить з положення про те, що виховання дитини – це не лиже цілеспрямоване і планомірне планування її світогляду, переконань і почуттів волі і характеру, потреб і здібностей, а й адаптація до соціального середовища, її соціалізація. Важливим чинником названого процесу має стати родинна педагогіка, яка еволюційним шляхом виробила оригінальні форми і методи впливу на підростаючу особистість. Уся суть родинної педагогіки спрямована на підготовку дітей до самостійного життя, їхню адаптацію до природного і суспільного довкілля. Родинно-національні та соціально-побутові традиції забезпечують зв'язок поколінь, засвоєння і збереження скарбів українського народу, впливають на розвиток і соціальну спрямованість дитини в сім'ї та соціальному середовищі. Саме тому особливо актуальним є єдність родинно-шкільного виховання на базі відродження традицій української етнопедагогіки та досягнень вітчизняної та світової педагогіки і формування на цій основі педагогічної культури батьків як першо-вихователів.
З цього приводу К.Д. Ушинський зазначав: "Мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім вона здається справою знайомою й зрозумілою, а декому навіть справою легкою – і тим зрозумілішим і легшим здається воно, чим менше людина з ним обізнана-теоретично чи практично. Майже всі визнають, що виховання вимагає терпіння дехто вважає, що для цього потрібні вроджена здібність і вміння, тобто навичка, але дуже мало хто прийшов до переконання, що, окрім терпіння, вродженої здібності та навички потрібні ще й спеціальні знання...". Продовжуючи Ушинського, відомий вітчизняний педагог В. Сухомлинський писав: "Батьківська педагогіка - це на мій погляд, педагогічна освіта батьків і матерів, освіта тих, кому завтра бути батьками й матерями".
За висновком В. Сухомлинського, в наші дні немає важливішого у сфері виховання завдання, ніж навчити батька та матір виховувати своїх дітей, прищепити їм високу педагогічну культуру. "Без турбот про педагогічну культуру батьків, – писав він, – неможливо розв'язати жодного завдання, що стосується навчання та виховання. Батьківська педагогіка, тобто елементарне коло знань матері та батька про те, як істота, що народилася від людини, стає людиною – це фундамент, основа всієї педагогічної теорії та практики". І закликав, звертаючись до вчителів: "Учіть батьків мистецтва виховання як найблагородніші, найлюдянішої, найвищої творчості, як виконання високого громадського обов'язку”. З цією метою педагогу доцільно урізноманітнювати форми, засоби і методи співпраці з родинами учнів для підвищення рівня педагогічної культури батьків, враховуючи їх загальний розвиток, різноманітні інтереси тощо.
Однією із сфер виховання педагогічної культури батьків є організація вчителем родинних виховних заходів. Саме родинні виховні заходи дають змогу активізувати батьків, з пасивних спостерігачів перетворити їх в учасників організації навчально-виховного процесу власних дітей, пізнавати інтереси і вподобання кожної сім'ї, організовувати спільне дозвілля батьків і дітей, забезпечувати спадкоємність поколінь, відроджувати звичаї і традиції нашого народу.
Для прикладу пропонуємо сценарій родинного свята присвяченого святкуванню 8 Березня.
Обладнання: фонограми до пісень, фонограма до танцю, мультимедійні презентації «Наші мами», «Люба бабуся»., поробки «Кошик весняних квітів»
Все підготовлено для проведення свята: зал ошатно прикрашений, гості зайняли місця, діти чекають свого виходу за дверима в зал. На мультимедійному проекті йде заставка «Весна» у супроводі  весняної мелодії.
Ведуча 1 Доброго дня шановні гості! Ми запросили вас сьогодні на свято, щоб привітати із найніжнішим, найсвітлішим, найкращим серед усіх свят - Міжнародним жіночим днем.
Саме в цей день, чудовий весняний, людство вшановує жінку- берегиню життя на Землі. А перш за все- жінку-матір.
Ведуча 2 Добрий день, наші мами! А про те, що він добрий, свідчать ваші сяючі, лагідні усмішки. Ось і настали перші весняні дні, а разом з ними наближається прекрасне свято усіх жінок. Напередодні цього свята ми хочемо привітати всіх дівчаток, мам і бабусь, побажати їм веселого настрою, міцного здоров’я, теплих сонячних променів, щасливих усмішок…
Учень. Синіє березневий ранок,
Сніги чорніють за селом.
Весна прийшла до нас на ганок
І сіє квіти під вікном.
А вдень, як сонце засвітилось,
Зима і зовсім утекла.
А крига берега пустилась
І попливла, і попливла...

Виконується Вальс учнів 3 класу під  Відео «Весна»

Учень.  Наступає весна…
               Квітне верба запашна,
               Річка в долині синіє.
               Вже настала весна
               Пташечка в полі співа
               Пісня її чарівна
               Сонечко вранці стрічає.

Учень. Весна прийшла струнка і        гожа,
            В природі стільки вже пісень!
             І на весну — матуся схожа
            Бо розвидняє діткам день.

Учень. Вона встає і світ співає,
            І музика враз ожива.
            Матуся діток пригортає,
            Говорить ніжні їм слова.

Учень. У школу діток проводжає.
             І пестить, і голубить їх.
            У хаті цілий день лунає
            Дитяча пісня, ніжний сміх.      
Пісня у виконанні хлопчиків 2-3 класів «Маленька дівчинка»

                                                               Відео про мам 3 класу

Ведуча 1 В усі часи і епохи Ваша краса і довершеність, любов та вірність давали чоловікам сил, мужності та відваги, надихали їх на великі звершення. Робили нездоланними.
Ведуча 2. І хоч сьогодні доля не завжди прихильна до всіх нас, ми разом знайдемо можливості, щоб вона стала щедрішою і прихильнішою перш за все до Жінки, Матері, Дружини – берегинь нашого сімейного вогнища та душевного спокою. Як мало і в той же час, як багато значить ваш поцілунок для мам.
Ведуча 1  Перші поняття про щастя, добро й ласку нерозривно пов’язані з образом найдорожчої для нас людини – образом матері.
А мамина усмішка буде сяяти  і тоді, коли посрібляться наші скроні.
Відео про маму 2 класу

Учень. Моя хороша, добра, ніжна,
            А також лагідна й привітна.
            Ти любиш нас і ти єдина.
            Тебе так любить твоя дитина!
            Світи ж мені, як сонце ясне, 
            Я щиро зичу тобі щастя!
Учень. Мамо люба, мамо мила, мамо дорогенька,
            Ти для мене в цілім світі найкраща, рідненька.
            Обійму тебе за шийку, притулюсь до личка.
           Ти мене пригорнеш, люба,
            Я ще ж невеличка.
Учень. Мамо, ти наймиліша,
            Ти найгарніша, люба моя.
           Мамо, ти моє сонечко,
           Зірочка ясная, радість моя.
          Ти моя мила, ріднесенька,
          Дуже тебе я люблю.
          І цей весняний віршик
          Я тобі, мила, дарю

Учениця. Мамо, мамо!
                Лиш тебе кохаю.
                І другої любішої, гарнішої
                Матінки не маю.
Учень.   Несемо свій матусі
               Із левади кращий цвіт.
               Побажаємо матусі
               Жить щасливо сотню літ.
Учениця.  Обіцяємо матусі
                   Шанувати повсякчас
                    І подякуєм матусі
                   За любов її до нас.
Пісня у виконанні учнів 2 класу «Пісня про маму»
Ведуча 1 Уже став крилатим вислів: "Є бабуся – є внуки”. Справді, на плечі цих невтомних трудівниць випадає крім усього, й виховання внучат. А як ми допомагаємо їм:
Ведуча 2 Одного разу спитала я одну ученицю, чи любить вона свою бабусю. Вона відповіла: "А хіба можна бабусю не любити?”
Мудро сказано: дитячими вустами глаголить істина.
Ведуча 1 Отож ,наші любі бабусі, прийміть найтепліші вітання від своїх онучат.
Сценка «Шкільний вінегрет» у виконанні учнів 3 класу

Учень. Маму дуже я люблю.
            Їй палкий привіт я шлю.
            Та не тільки їй одній
            А й бабусеньці своїй
            Люба бабусю,
            Ми, твої внучата,
            Звертаємось до тебе,
            Щоб щастя побажати.

Учениця. Хоч твоє волосся
                 Густо посрiблилось,
                Ти для нас, маленьких,
                Другом залишилась.

Учень. Побажаєм вам сто рокiв жити
             Без горя, слiз i без журби!
             Хай з вами буде щастя i здоров’я
            На многiї лiта, назавжди!

Учениця. - Дорогу мою бабусю
                    З 8 Березня вітаю,
                    Теплих усмішок весняних,
                    Довгих літ прожить бажаю.
                    Спасибі вам і за роботу,
                     За руки ваші і турботу,
                     За те, що дома повсякчас
                     Ви так піклуєтесь про нас.

Учень. Вітаю тебе, бабусю дорога моя
             Це для тебе сонечко лагідно сія
             І ласкою повняться рученьки твої
             Я люблю твій голос, теплий, дорогий.
             В нім землі моєї срібні голоси
             Дружби і любові, добра і краси.
            Твої колискові буду пам’ятати
            Їх співатиму лялькам, наче справжня мати.

Учениця. Багато славних свят на світі
                  Вони усі прекрасні, світлі.
                  А 8 Березня звучить як пісня
                 Як гімн усім жінкам на всій землі.

Відео про бабусю+ пісня  «Песенка для мам»

Ведуча 1. Кажуть, що в Парижі найкращі жінки.
                 Але це, скоріше, мабуть, навпаки.
                 Найкращі жінки живуть в нашій столиці.
                 Всі киянки, мов справжні цариці.
Ведуча 2.Пора вже жінок у скульптурі створити,
                У Луврі з Венерою в ряд помістити.
                Усіх затмарять красою сьогодні –
                 Ви, мабудь, зі мною у цьому згодні?
Ведуча 1.Нехай для вас сьогодні сонце сяє,
               Птахи співають радісні пісні.
               Здорові будьте і щасливі

Учениця. На мамине свято земля оживає
                             І сонечко в небі так ясно сіяє
                            І небо таке голубе! 
Учень.  На мамине свято верба розцвітає
                І пролісок в лісі матусю вітає
                І вас, наші рідні кохані матусі, 
                І вас , наші ніжні ласкаві бабусі,
Учень. Сестрички веселі, вітаємо вас! 
            Прийміть найщиріші вітання від нас.
Танок у виконанні учнів 2-3 класів
Учень. Бажаєм вам радості, й щастя й любові!
             Бажаєм, щоб завжди були ви здорові!
             Кохані матусі і рідні бабулі,
             Хай довгі літа накує вам зозуля.
Пісня «Мамина посмішка»(2+3клас)
Ведуча 2 Хай квітують Ваша краса та материнство, не зміліють джерела доброти, натхнення і мудрості.
Ведуча 1 Нехай чарівна і загадкова посмішка супроводжує вас завжди у свята і в будні, на роботі й удома, серед рідних і друзів, по весні й осінньої пори.
Ведуча 2. Нехай удача супроводжує Вас усюди.
Ведуча 1. Нехай увесь світ, з незліченними його принадами буде біля Ваших ніг.










ВИСНОВОК
Велич і красу родини в народі підносять аж до небес, як ознаку особливого авторитету й ролі в житті кожної людини. Повне щастя без сім'ї, без домашнього затишку не мислиме.
Звичайно, ще увага і повага до сім’ї, до роду не приходить сама по собі. Її треба виховувати. Це якраз і є той природний, надійний шлях, яким дитина змалку усвідомлює свою приналежність до родини, роду, а через них – до рідного народу, української нації.
Діти зміцнюють сім'ю. Вони прикрашають життя і дарують радість, продовжують людський рід і передають родинну духовну естафету від покоління до покоління. В народній педагогіці знаходимо: "Шануй і поважай бабусю і дідуся. Вони дали життя мамі і твоєму татові. Вони ночей не спали біля твоєї колиски. Пам’ятай, що сонце осяює твій радісний ранок. Для них сонце – на вечірньому крузі. Ніколи не забувай свою рідну домівку.

















   



Комментариев нет:

Отправить комментарий